Yhteiskunnan itsepuolustus

Julkaistu:

| Kirjoittanut: Eero Ojanen Onko nykyisenkaltaisen hyvinvointiyhteiskunnan vaarantuminen edistystä vai taantumista? Eikö myös kestävä markkinatalous pohjimmiltaan tarvitse hyvin toimivaa hyvinvointiyhteiskuntaa? YTL, toimittaja Eero Ojanen pohtii kirjassaan yhteiskunnan merkitystä ja sen alennustilan mahdollisia seurauksia. Jaa

| Kirjoittanut:

Eero Ojanen

Onko nykyisenkaltaisen hyvinvointiyhteiskunnan vaarantuminen edistystä vai taantumista? Eikö myös kestävä markkinatalous pohjimmiltaan tarvitse hyvin toimivaa hyvinvointiyhteiskuntaa?

YTL, toimittaja Eero Ojanen pohtii kirjassaan yhteiskunnan merkitystä ja sen alennustilan mahdollisia seurauksia.

Jaa

Liity edelläkävijöiden seuraan – tilaa KAKSin uutiskirje

Älä jää yksin – kuntia on helpompi kehittää KAKSin. Liity kuntakentän kuplivaan ja kehittävimpään tutkijoiden, tekijöiden ja toteuttajien yhteisöön.